Kołdry dla uczulonych na roztocza

Kołdry antyalergiczne różnią się od tradycyjnej pościeli rodzajem wypełnienia. Stosuje się w nich włókna z tworzyw sztucznych, w których nie lubią żyć roztocza. Odchody tych maleńkich pajęczaków są bardzo uczulające i niebezpieczne, zwłaszcza dla małych dzieci.

Okazało się, że w naszych łóżkach bytuje dziesięć razy więcej roztoczy niż w kurzu domowym. W zwykłym kocu żyje kilkadziesiąt razy więcej pajęczaków niż w kurzu. Dlatego stosowanie nowoczesnej pościeli jest bardzo ważne dla ochrony przed alergenami.

Jednym z popularnych materiałów, którymi wypełnia się kołdry antyalergiczne, jest granulat silikonowy. Ze względy na właściwości nazywa się go często sztucznym puchem. Są to niewielkie włókienka, pozwijane w kłębki o średnicy około 5 milimetrów. Takie wypełnienie jest higieniczne i trwałe. Kołdry z granulkami silikonowymi można często prać i łatwo suszyć bez obawy o utratę ich właściwości. Innym rodzajem wypełnienia są elastyczne i sprężyste włókna poliestrowe. Niekiedy włókna te pokryte są warstwą silikonową, która poprawia ich właściwości fizyczne.

Wiele osób nie lubi syntetycznych materiałów. Część z nas uważa, że dla ludzkiego organizmu najzdrowsze są materiały naturalne. Właśnie dla takich użytkowników produkowane są kołdry antyalergiczne, wypełnione włóknami bambusowymi lub kukurydzianymi. Bambusowe kołdry są bardzo przewiewne i jednocześnie ciepłe. Stanowią naturalną zaporę dla rozwoju grzybów i bakterii. Włókna kukurydziane powstają w procesie fermentacji cukru. Produktem fermentacji jest kwas mlekowy, który przetwarza się na polimery. Pościel z włóknem kokosowym jest bardzo dobrze tolerowana przez nasze ciała.