Urządzanie domowego gabinetu

Aranżacja gabinetu  do pracy w domu wpływa na efektywność naszej pracy. Dziś wielu pracowników zostało zmuszonych do znalezienia sobie osobnego miejsca w domu, w którym będą mogli swobodnie oddać się pracy zdalnej. Najlepiej jeśli będzie to osobny pokój, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Nieodzownym elementem domowego gabinetu jest oczywiście biurko i krzesło. To one zapewniają wygodną pozycję podczas pracy, więc ich wybór powinien być przemyślany. Najlepiej już w sklepie zestawić ze sobą te dwa meble i sprawdzić, czy rzeczywiście do siebie pasują i dają gwarancję komfortu. Estetyka i solidność wykonania stanowią również istotne kryteria wyboru, ale podstawowym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest właśnie wygoda.

Meble gabinetowe

Właściwa postawa przy siedzeniu przy biurku jest kluczowa dla naszego kręgosłupa. Plecy powinny być proste, ręce swobodnie leżeć na blacie, stopy opierać się o podłogę. Idealnym rozwiązaniem jest zakup biurka z regulacją wysokości blatu. Łatwo wtedy takie biurko dopasować do potrzeb różnych użytkowników. Przy tym samym biurku rano może pracować dorosły, a popołudniami dziecko czy nastolatek. Dobrze jest postawić biurko przy oknie, aby móc jak najdłużej w ciągu dnia korzystać z naturalnego światła. Niezbędna jest też lampka biurkowa ustawiona z prawej lub lewej strony w zależności od tego, czy jesteśmy prawo czy leworęczni.

Uzupełnieniem biurka jest oczywiście krzesło, najlepiej obrotowe i z regulacją wysokości. Oparcie powinno być odpowiednio wyprofilowane, przydałby się także zagłówek i obowiązkowo podłokietniki. Meble do gabinetu można uzupełnić regałem, szafką, półkami, które mają pomieścić niezbędną dokumentację np. w segregatorach.

Urządzanie domowego gabinetu to niełatwa sprawa. Zazwyczaj nie mamy do dyspozycji osobnego, dużego pomieszczenia, dlatego trzeba iść na pewne kompromisy. Biuro i krzesło to niezbędne minimum, na których nie warto oszczędzać.