Popularność myjni bezdotykowych

Myjnie bezdotykowe cieszą się rosnącą popularnością, z każdym rokiem powstaje ich coraz więcej. Z czego to wynika? Wydaje się, że chodzi tu o dużą dostępność takich obiektów zwłaszcza w większych miastach, stosunkowo nieduży koszt umycia auta oraz łatwość obsługi. W myjni bezdotykowej możemy skorzystać z różowej piany i innych specjalistycznych preparatów, aby porządnie wyczyścić pojazd zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz.

Skuteczność

Myjnia bezdotykowa jest myjnią ręczną, ale z jej obsługą poradzi sobie każdy. Sami możemy zdecydować, czego potrzebuje nasz samochód, które miejsce wymaga większej uwagi i dokładniejszego mycia. Specjalnym pistoletem pod ciśnieniem kieruje na samochód wodę, a następnie środki czyszczące pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu nie jest konieczne używanie jakiejkolwiek siły. Wystarczy skierować pistolet w odpowiednie miejsce. Siła strumienia pod ciśnieniem jest na tyle duża, by pozbyć się nawet najbardziej trwałych i uporczywych zabrudzeń, wynikających z eksploatacji.

Bezpieczeństwo

Mycie bezdotykowe z użyciem profesjonalnych środków, takich jak różowa piana, jest bezpieczne dla karoserii auta. Nie ma tu ostrych szczotek, które mogłyby zarysować lakier. Dodatkowo na wszystkich myjniach tego typu można skorzystać z programu woskowania, które zabezpieczy karoserię przed uszkodzeniem na przykład pod wpływem promieni słonecznych.

Opłacalność

Myjnie bezdotykowe są takie, ale żeby rzeczywiście skorzystanie z nich było opłacalne, trzeba działać sprawnie i w miarę szybko. W przeciwnym razie może się okazać, że mniej zapłacimy za mycie w myjni tunelowej. Każdy etap mycia zaprogramowany jest na parę minut. Jeśli nie zdążymy w tym czasie umyć samochodu, możemy oczywiście dopłacić i wydłużyć każdy z etapów. Zazwyczaj pierwszym etapem jest mycie z użyciem różowej piany, następnie spłukiwanie, a na końcu woskowanie.

Zaletą takich myjni jest przede wszystkim dokładność mycia oraz bezpieczeństwo dla karoserii. Są one zazwyczaj dostępne całodobowo, można więc z niej skorzystać o dowolnej porze. Z obsługa poradzi sobie każdy, a na obiekcie zazwyczaj dostępne są szczegółowe instrukcje.