Hotele SPA nad morzem

Pobyt w hotelu SPA nad morzem i luksusowy wypoczynek to marzenie niejednego. Oferta dostępna na rynku jest bardzo różnorodna. Właściciele nadmorskich hoteli wychodzą z założenia, że aby przyciągnąć klienta, nie wystarczy zaproponować mu wygodnego pokoju w dobrej lokalizacji, ale trzeba zadbać również o atrakcje dla duszy i ciała. Najprostszym sposobem jest zapewnienie gościom dostępu do strefy SPA. Każdy szanujący się hotel nad morzem posiada taką strefę, co tak naprawdę uniezależnia popyt na usługi od pogody i wydłuża sezon na cały rok.

Hotel w uzdrowisku

Jeśli hotel znajduje się w miejscowości uzdrowiskowej, ma ułatwione zadanie. Może bowiem korzystać z lokalnych dobrodziejstw natury. Goście z chęcią skorzystają ze specjalistycznych zabiegów leczniczych, relaksujących i upiększających, a także z masaży i różnego rodzaju terapii rehabilitacyjnych. Takie zabiegi oferują bodaj wszystkie hotele SPA w Kołobrzegu, gdzie wydobywana jest lecznicza solanka i borowina. Wiedza kosmetologiczna pozwala tworzyć specjalne programy dla kobiet i mężczyzn.  

Nowe hotele SPA powstają najczęściej w pierwszej linii brzegowej, zapewniając swoim gościom niezapomniane widoki i szybki dostęp do plaży. Nierzadko posiadają własną plażę, na którą wstęp mają tylko goście hotelowi. Całodzienna obsługa, leżaki pozwalają poczuć się naprawdę luksusowo.

Atrakcje dla gości

W razie niepogody goście tego typu obiektów mogą do woli korzystać z basenów, jacuzzi, wszelkich zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych, jak również rehabilitacyjnych. Hotele SPA często przyjmują kuracjuszy, zapewniając im opiekę sanatoryjną na najwyższym poziomie. Pobyt nad morzem powinien obfitować także w rozrywkę. Tradycyjne spacery plażą nie każdemu wystarczają. Wiele obiektów rozwija swoją infrastrukturę rekreacyjną i rozrywkową, proponując swoim gościom m.in.  kręgle, ping-ponga, wypożyczalnię rowerów, korty tenisowe, miejsce na grilla itp.

Hotele SPA nad morzem, takie jak Ikar Hotel w Kołobrzegu, prześcigają się w w walce o klienta. Wobec rosnącej konkurencji w postaci zagranicznych wczasów, które nierzadko są tańsze od tych krajowych, przed hotelarzami stoi spore wyzwanie. Większość z nich liczy na sentyment Polaków do wczasów nad Bałtykiem, część jednak naprawdę się stara, oferując liczne atrakcje i dbając o wysoki standard świadczonych usług.