Praca kierowcy

Praca kierowcy z pewnością nie jest dla każdego. W zależności od tego, czy jest się kierowcą tira, autobusu czy samochodu dostawczego, wiąże się ona ze zróżnicowanymi, elastycznymi godzinami pracy, stresem oraz zagrożeniem dla kręgosłupa.

Wygodny fotel

Na szczęście nowoczesna technologia pozwala budować wygodne fotele na pneumatycznym zawieszeniu, wyposażone w siłowniki, zawory, amortyzatory, trwałe gąbki siedziska fotela. Dzięki elementom, taki jak siłownik fotela, można sterować jego poziomem i wysokością, a przez to dopasować fotel do konkretnych potrzeb kierowcy. To z pewnością poprawia komfort jazdy, zwłaszcza gdy kierowca spędza za kółkiem kilkanaście godzin na dobę.

W przypadku kierowców tirów, którzy pozostają w trasie przez całe tygodnie, wygodny fotel ma kluczowe znaczenie. Gdyby siłownik fotela uległ zniszczeniu i kierowca nie mógłby ustawić go pod swój wzrost, jazda byłaby nie tylko niekomfortowa, ale także niebezpieczna. Równie ważna jest samo siedzisko – gąbka siedziska fotela powinna być regularnie wymieniana, aby nie była odkształcona.

Siedząc wiele godzin w fotelu trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na oparcie dla kręgosłupa, który potrzebuje solidnego wsparcia. Bez tego może dochodzić do powstawania trwałych zwyrodnień, które powodują dolegliwości bólowe, często uniemożliwiające dalsze wykonywanie zawodu. Problemy z kręgosłupem to najczęstsza choroba zawodowa wśród kierowców. Można temu przeciwdziałać tylko dbając o jakość foteli i ich regularne serwisowanie, wymiana siłownika fotela, amortyzatora, gąbki siedziska fotela czy zaworu pozwala sporo przedłużyć trwałość i okres użytkowania fotela.

Atuty zawodu

Praca kierowcy ma także swoje zalety. Jest to idealne zajęcie dla wszystkich osób, lubiących siedzieć za kółkiem. Kierowcy tirów mają możliwość odwiedzenia atrakcyjnych turystycznie rejonów. Nie wszyscy oczywiście korzystają z możliwości, jakie daje im ta praca, ale ci którzy są ciekawi świata, mogą w jakimś stopniu połączyć pracę zawodową z pasją. Przerwy można spędzać nudząc się na parkingach lub też zwiedzając ciekawe miejsca.