Optymalizacja strony www

Podstawę prawidłowego pozycjonowania stron w internecie stanowi optymalizacja stron. To zadanie dla informatyka, bo odbywa się w kodzie strony, a jego celem jest lepsze opisanie serwisu, sprawienie by był przyjazny dla wyszukiwarki, dobrze czytany i widoczny. Chodzi o to, by Google oceniło stronę jako wartościową i przydzieliło jej wysoką pozycję w indeksie.

SEO + Copywriting

Optymalizacja stron internetowych to wiele mniej i bardziej skomplikowanych zagadnień, ale najogólniej można je podzielić na SEO i SEO copywriting, czyli optymalizację kodu oraz optymalizację treści.

Jeśli chodzi o kod strony, to nie powinno być go za dużo w stosunku do treści. W procesie optymalizacji można go w bezpieczny sposób ograniczyć, aby wyszukiwarka nie miała żadnego problemu z jej czytelnością i szybkością wgrywania się. Specjalista od SEO ustala strony docelowe dla poszczególnych słów kluczowych, wprowadza odpowiednie znaczniki meta, linkowanie wewnętrzne itd. Copywriter zaś tworzy ciekawą treść na stronę związaną z tematyką fraz kluczowych. Te działania wzajemnie się uzupełniają, pozwalając przygotować stronę internetową do dalszych działań pozycjonerskich związanych z pozyskiwaniem linków zewnętrznych i popularyzacją witryny w sieci.

Pomoc specjalisty

Pozycjonowanie jest zagadnieniem wyspecjalizowanym, wymagającym wiedzy i doświadczenia. To profesjonalne działania, którymi zajmują się firmy i agencje na całym świecie. Dla laika jest to czarna magia, choć wiele informacji na ten temat jest dostępnych w internecie oraz w branżowych książkach. Niektórzy nawet próbują swoich sił w pozycjonowaniu, ale nie mając zaplecza i doświadczenia łatwo jest popełnić błąd, który może być trudny do odwrócenia. Dlatego oszczędności w tym temacie polegające na samodzielnym pozycjonowaniu nie mają większego sensu, lepiej jest zlecić pozycjonowanie konkretnej firmie działającej na rynku, i mającej doświadczenie w tej kwestii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet i komputery, Pozycjonowanie stron. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.