Profesjonalne strzyżenie psów

Psy w zależności od rasy wymagają strzyżenia lub trymowania sierści. Każdego pupila należy traktować indywidualnie, dopasowując metody, narzędzia oraz częstotliwość zabiegów do konkretnych potrzeb czworonoga. Na strzyżenie warto wybrać się z psem do profesjonalnego groomera, który ma odpowiednie podejście i sprzęt, ułatwiające pracę.

Każda wizyta powinna być poprzedzona rozmową na temat oczekiwań właściciela co do ostatecznego wyglądu zwierzęcia. Psy rasowe najczęściej strzyżone są zgodnie z wzorcem rasy, natomiast w przypadku tzw. mieszańców chodzi po prostu o poprawę wyglądu i ułatwienie psu codziennego funkcjonowania. Zadbany pies nie tylko przynosi chlubę swojemu właścicielowi, ale przede wszystkim lepiej się czuje w swoim ciele. Zbyt długa sierść kołtuni się, prezentuje się bardzo nieestetycznie i najzwyczajniej w świecie przeszkadza czworonogowi, dlatego warto pamiętać o regularnym strzyżeniu psów, które tego wymagają.

Trymowanie

Oprócz standardowego strzyżenia salony psiej urody oferują także tzw. trymowanie, które polega na usuwaniu martwej sierści. Dotyczy to głównie ras szorstkowłosych, takich jak terier czy sznaucer, które nie linieją, czyli nie tracą martwej sierści. Trzeba ją im usuwać, aby zrobić miejsce dla nowych, błyszczących włosów. Stara sierść obumiera, matowieje i traci elastyczność. Nie dość, ze wygląda to nieestetycznie, to jeszcze grozi podrażnieniami i chorobami skóry. Jeśli więc chcemy zadbać o komfort i zdrowie zwierzęcia, trzeba systematycznie odwiedzać psiego fryzjera, który dobierze odpowiednie techniki i narzędzia, sprawiając, że czworonóg będzie wyglądał i czuł się świetnie.

Wybierając groomera, warto zasięgnąć opinii wśród znajomych, jeśli to możliwe. Oddając pupila w ręce obcej osoby, trzeba mieć pewność, że jest to osoba godna zaufania, ma odpowiednie podejście do zwierzęcia, jest cierpliwa i nie stosuje środków uspokajających.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zwierzęta i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.