Budowa ogrodzenia

Budowa ogrodzenia nie zawsze wygląda tak samo. Jej przebieg zależy od tego, z jakich elementów składa się budowane ogrodzenie. Jeśli jego podstawą jest siatka, to montaż takiego ogrodzenia ogranicza się do zamontowania słupków ogrodzeniowych. Czasem stosuje się fundamenty lub betonowe elementy, które stanowią namiastkę fundamentu. A takich przypadkach nie wydaje się pieniędzy na daszki ogrodzeniowe, bo nie ma ich gdzie zamontować. Takie ogrodzenie składa się tylko z siatki i słupków, które ją utrzymują.

Inaczej wygląda sprawa, kiedy buduje się ogrodzenia betonowe. Takie zawsze opierają się o betonowe elementy. Są nimi słupki i elementy konstrukcyjne, z których powstaje pozostała część ogrodzenia. Tutaj daszki ogrodzeniowe stosuje się często. Są one nie tylko elementem dekoracyjnym i wykończeniowym. Jeśli słupki są w środku puste, to taki daszek zabezpiecza go przed dostawaniem się tam wody. Kiedy słupek jest od środka zalewany, to daszek stanowi jego wykończenie.

Rodzaj daszka najczęściej dobiera się do rodzaju ogrodzenia. Nie ma tutaj żadnych nakazów czy obowiązujących standardów. Kiedy wybiera się daszki ogrodzeniowe, wybiera się takie, które zdaniem inwestora są najładniejsze i pasują do całości ogrodzenia. Wiele modeli daszków jest tak uniwersalna, że pasują one do wielu modeli ogrodzeń i słupków ogrodzeniowych. W kwestii wyboru takiego daszka można brać pod uwagę to, ilu spadowy jest taki daszek. Daszki ogrodzeniowe mogą mieć spadek na jedną lub na dwie strony. Spotyka się też takie, które mają spadki wyprowadzone na cztery strony. Każdy z nich wykańcza ogrodzenie i stanowi jego dekorację. Montuje się je w podobny sposób. Najczęściej za pomocą specjalnego kleju, który umożliwia ich mocne zespolenie ze słupkiem, na którym daszek jest montowany. Jeśli są to daszki betonowe, najczęściej pokrywa się je warstwą specjalnej farby. W przypadku daszków z cegły klinkierowej lub metalowych nie ma już takiej konieczności. Te wyglądają dekoracyjnie bez malowania. Rodzaj daszków dobiera się do rodzaju ogrodzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Materiały budowlane i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.