Wyposażenie szpitali

Współczesna medycyna stale się rozwija i udoskonala, aby sprostać wyzwaniom XXI wieku. Polska służba zdrowia w wielu dziedzinach musi gonić za zachodem, mając jeszcze wiele do zrobienia, chociaż w niektórych miejscach postęp jest już mocno widoczny.
Nowoczesna służba zdrowia potrzebuje przede wszystkim doskonale wykształconych specjalistów, innowacyjnego sprzętu, aparatury, wyposażenia szpitali i innych placówek medycznych. Niezbędne są urządzenia diagnostyczne, takie jak USG, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i wiele innych, umożliwiających precyzyjną diagnostykę, która jest podstawą do dalszego skutecznego leczenia.

Pobyt w szpitalu nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem dla chorego. Stres związany z dolegliwościami potęguje się, gdy pacjenci mają świadomość, że ultrasonograf czy inny sprzęt będący na wyposażeniu szpitala pozostawia wiele do życzenia i pamięta zamierzchłe czasy.

Wyposażenie szpitali

Meble medyczne eksploatowane w warunkach szpitalnych muszą być do nich przystosowane, powinny charakteryzować się wysoką odpornością na środki dezynfekujące i ścieranie, aby łatwo było utrzymać ich czystość bez uszczerbku na jakości. Łóżka szpitalne obecne na wszystkich oddziałach szpitalnych powinny być wygodne, przyjazne pacjentom oraz funkcjonalne.

W szpitalach wyposażonych w nowoczesne łóżka, szafki, USG, tomograf oraz aparaturę medyczną pacjenci mogą liczyć na komfort, a także spokój i poczucie bezpieczeństwa. Również lekarze cenią sobie pracę w nowoczesnych warunkach.

Aparatura podczas operacji

W trakcie operacji używane są m.in. sufitowe kolumny zasilające, które doprowadzają gazy medyczne i zasilanie do miejsca zabiegu, wyposażone są one w obrotowe konsole i ramiona, służą anestezjologom oraz chirurgom w operacjach laparoskopowych, endoskopowych i innych.

Niezbędne są również lampy operacyjne, zapewniają odpowiednie oświetlenie ciała pacjenta, co umożliwia szybkie i prawidłowe zdiagnozowanie i przystąpienie do natychmiastowego udzielania pomocy. Lampy wyposażone są w system zabezpieczający, po przepaleniu głównej żarówki natychmiast uruchamia się zapasowa. Za pomocą regulacji natężenia światła można w prawidłowy sposób oświetlić wybraną część ciała chorego.

Wyposażenie służby zdrowia w najnowocześniejsze sprzęty diagnostyczne, typu aparaty USG, tomografy, rezonans magnetyczny, a także specjalistyczną aparaturę operacyjną to priorytety na najbliższe lata.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Meble medyczne, Sprzęt medyczny, Wyroby medyczne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.