Zaprawki alkoholowe do wyrobu własnych trunków

wine-428313_640Alkohole to fascynujący świat, który można eksplorować na wiele sposobów. Jednym z tańszych, a jednocześnie przynoszącym niekłamaną satysfakcję jest samodzielny wyrób trunków w warunkach domowych. Potrzebna jest do tego wiedza, umiejętności i dobre chęci oraz oczywiście niezbędne sprzęty i akcesoria. Na rynku znajdziemy wszystko, co niezbędne każdemu początkującemu i doświadczonemu amatorowi domowej produkcji alkoholi. Są to m.in. profesjonalne zaprawki do alkoholu, destylatory, drożdże gorzelnicze, ekstrakty i esencje, enzymy, sprzęt laboratoryjny (menzurki, paski lakmusowe, kwasomierze, termometry, areometry, cukromierze itp.), balony na wino, butelki itp.

Korzystając z wiedzy specjalistów oraz wspomnianych sprzętów i dodatków, możemy tworzyć dowolne kompozycje, pozwalające uzyskać niezapomniany aromat i wyjątkowy smak domowego alkoholu, który stanowi najlepszą nagrodę dla jego twórcy.

Zaprawki i esencje 

Ciekawym produktem, pozwalającym uzyskać wyjątkowo wyrafinowane mocniejsze trunki w warunkach domowych są tzw. zaprawki do alkoholu. Esencja smakowa zawiera skoncentrowany smak i aromat trunku i mieszając ja z alkoholem szybko można uzyskać pożądany trunek. W zależności od produktu, trzeba odczekać minimum dobę i można cieszyć się ulubionym smakiem za niewielkie pieniądze. Wyrazisty smak oryginalnego alkoholu zaskoczy niejednego gorzelnika.

W ten sposób można przygotować m.in. Tennessee Whisky, Irish Whisky, Scotch Whisky, śliwowicę, rum, Bourbon, Żołądkową Gorzką, cytrynówkę, likier pomarańczowy, orzechowy, amaretto, wiśniówkę, Metaxę, Gin i wiele innych. Nawet trudno dostępny lub po prostu drogi alkohol można zrobić w domu, trzeba tylko nabyć odpowiednią zaprawkę do alkoholu lub esencję smakową. Dają one szansę na sprawienie miłej niespodzianki gościom – nie trzeba żadnych specjalnych umiejętności ani sprzętu laboratoryjnego, aby stworzyć w domu wyborny napój alkoholowy. Dodatkowo dzięki esencji można w krótkim czasie i nie wydając fortuny przetestować najpopularniejsze alkohole na świecie.

Własna produkcja to sposób na rozwój hobby przy jednoczesnym zaoszczędzeniu pieniędzy na oryginalnych markowych alkoholach zakupionych w sklepie monopolowym.