Stoły piknikowe – praktyczne meble dla rodzin

Weekend to idealny czas na spędzenie aktywnie wspólnych chwil z rodziną lub znajomymi. Można na przykład wybrać się na wycieczkę rowerową, dłuższy spacer czy wypad w góry. Naprawdę niewiele trzeba, aby dobrze się bawić.

Wystarczy zabrać ze sobą jakiś prowiant, a na miejscu znaleźć wygodny stół piknikowy lub miejsce na ognisko. Stoły piknikowe w zestawach z ławami można coraz częściej spotkać na przykład w miejskich parkach, gdzie rodziny spędzają wolny czas, gdy pogoda dopisuje.

Dzieci spędzają czas na powietrzu, a rodzice mogą odpocząć w miłym towarzystwie, mając do dyspozycji wygodne oparcie i stół, na którym można zjeść przygotowany wcześniej prowiant lub przygotowane na grillu lub ognisku kiełbaski. Taki piknik to świetna zabawa stól piknikowydla wszystkich – młodszych i starszych.

Ławki i stoły piknikowe to niezastąpione elementy małej architektury miejskiej, które doskonale sprawdzają się w parkach, na skwerach, polanach, terenach podmiejskich. Najlepiej, jeśli w pobliżu znajduje się staw, jezioro, strumyk lub las – wtedy można połączyć dowolną formę aktywności (pływanie, łowienie ryb, zbieranie grzybów) z odpoczynkiem i przerwą na jedzenie. Jeśli w takim miejscu pojawi się jeszcze plac zabaw, toalety i kosze na śmieci, wydzielone miejsca do robienia ogniska czy grillowania, to będzie to przestrzeń idealna do spędzenia wolnego czasu z najbliższymi, przyjazna dla dzieci i dorosłych.

Stoły piknikowe muszą oczywiście być wykonane z trwałych i odpornych na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia materiałów, które zapewnią ich trwałość i długoletnie użytkowanie. Najczęściej są one wykonane z żeliwa lub stali zestawionych z drewnem. Takie połączenie pozwala zachować doskonałe parametry wytrzymałościowe przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu. Stół piknikowy bywa na stałe złączony z ławami, stanowiąc jedną całość, przytwierdzoną do podłoża, co może stanowić pewne ograniczenie dla użytkowników (nie mogą odstawić ławy przy siadaniu itp.), ale prawdopodobnie decydują o tym względy bezpieczeństwa – taki zestaw jest cięższy i trudniejszy do ukradzenia.

Stół piknikowy to praktyczny mebel, który ułatwi nam zorganizowanie pikniku i miłe spędzenie czasu w gronie najbliższych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stoły piknikowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.