Jak zdobyć pieniądze w pilnych wypadkach?

W życiu każdego z nas pojawiły się sytuacje, w których nagle potrzebne były nam dodatkowe pieniądze. Choroba, wypadek samochodowy, poważna awaria w domu, każdego dnia mogą pojawić się dziesiątki sytuacji, których nie sposób przewidzieć. Największym kłopotem jest wtedy zdobycie pieniędzy, które umożliwią uporanie się z problemami. Żadna bankowa pożyczka nie gwarantuje szybkiego dostępu do pieniędzy. Instytucje pozabankowe bywają nieco szybsze, ale niewiele i do tego za każdą pożyczoną złotówkę każą sobie słono płacić.

Wśród bankowych produktów, przeznaczonych na takie właśnie okazje, na czoło wysuwają się karty kredytowe oraz limity debetowe lub kredyty w koncie. Karty należą do praktycznych rozwiązań, ale jednocześnie ta forma dostępu do pieniędzy należy do najdroższych. Wysokie odsetki za niespłacone w terminie zadłużenie oraz wysokie opłaty roczne za używanie karty, nie są zbyt zachęcające. Poza tym limity kart kredytowych nie należą do zbyt wysokich, co najczęściej motywowane jest względami bezpieczeństwa użytkowników. Pożyczka odnawialna jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Wiele banków oferuje klientom, którzy posiadają konta, dość interesujące pożyczki odnawialne, które umożliwiają zadłużanie się w dowolnym momencie, w ramach przyznanego limitu. Z punktu widzenia pożyczkobiorców najważniejsze jest, że odsetki pobierane są jedynie za kres korzystania z pożyczonych pieniędzy. Każda wpłata na konto zmniejsza saldo zadłużenia i wysokość naliczanych odsetek. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z możliwości, jakie oferuje pożyczka odnawialna lub karta kredytowa, to pamiętajmy, że są to produkty dość drogie i powinny być używane z umiarem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.