Foteliki samochodowe dla dzieci

fotelik samochodowy MARSFoteliki samochodowe od wielu lat są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, w których przewożone są dzieci. Każdy rodzic doskonale wie, że taki fotelik może uchronić jego dziecko przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Fotelik usztywnia i utrzymuje w jednej pozycji dziecko, nie pozwalając mu na swobodne samodzielne poruszanie się po wnętrzu samochodu. Wiadomo, że dziecko, zwłaszcza gdy zaczyna chodzić, jest bardzo trudne do upilnowania; rodzic jako kierowca będąc jedyną dorosłą osobą w samochodzie, nie mógłby być pewny, co dzieje się z maluchem. Dlatego stosowanie fotelika samochodowego i przypinanie dziecka pasami jest koniecznością, jeśli chcemy zachować spokój i skupić się na samym prowadzeniu samochodu.

Foteliki są dostępne w różnych przedziałach wagowych, aby móc dopasować właściwy model do aktualnych potrzeb dziecka. Ogólna zasada dotycząca fotelików mówi o tym, że dziecko musi z nich korzystać aż do ukończenia 12 lat lub osiągnięcia wzrostu 150 cm. Dzieci często buntują się przeciw fotelikom, ale na tym polega rola rodzica, aby nauczyć pociechę, że jest to obowiązek i zasada, od której nie ma odstępstw, i jeśli nie zechce usiąść w foteliku, nigdzie nie pojedzie.

Aby dziecko miało zawsze dobrze dopasowany fotelik, istnieje 5 kategorii wagowych fotelików, wśród których można wybierać ten odpowiedni na daną chwilę. Każdy producent fotelików samochodowych powinien dokładnie oznaczać konkretne modele, aby ułatwić kupującym wybór. Nie istnieje jeden uniwersalny fotelik samochodowy 9-36 kg, ponieważ jest to zbyt duży przedział wagowy, małe dziecko w ogóle nie byłoby przytrzymywane w takim siedzisku, natomiast większe mogłoby się nie zmieścić. Standardowe kategorie wagowe to: 0-10 kg, 9-18 kg, 15-25 kg, 22-36 kg.

Trzeba więc kontrolować wagę dziecka i na bieżąco dostosowywać do niej model fotelika w odpowiedniej kategorii wagowej. Producenci fotelików samochodowych prześcigają się w unowocześnianiu i doskonaleniu swoich produktów, jednak zawsze najistotniejszym kryterium wyboru powinno być bezpieczeństwo. Koniecznie przy zakupie fotelika trzeba pytać o homologację, dopuszczającą fotelik do użytku. Bez tego nawet najpiękniej prezentujący się fotelik nie spełni swojego zadania i może zawieźć w najbardziej niepożądanym momencie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Foteliki samochodowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.