Peruki naturalne – rozwiązanie problemu łysienia

perukiŁysienie to poważny problem estetyczny, z którym boryka się wiele osób. Najczęściej dotyczy mężczyzn, ale dotyka również kobiety, a nawet dzieci, jako efekt m.in. chemioterapii. W niektórych przypadkach jest szansa na odrost włosów, w innych nie ma nadziei. Jednak nawet w przypadku, gdy włosy odrastają, dzieje się to powoli i zazwyczaj włosy są bardzo osłabione.

Jak się ratować w tej sytuacji? Co zrobić, by nie utracić kontaktu z otoczeniem, naprawić swoją samoocenę i normalnie żyć, nie myśląc cały czas o swoim problemie?

Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku peruka. Nie chodzi tu jednak o tradycyjną, a wręcz staromodną perukę, odznaczającej się na głowie i widocznej z dużej odległości. Dzisiaj na rynku są tzw. systemy wykonane z prawdziwych włosów, które nazywane są perukami naturalnymi. Zachowują się one tak jak naturalne włosy – naturalnie się układają, można zmieniać fryzurę, np. przedziałek, czesać warkocze, koki itp. Jedyna różnica to taka – że włosy te nie rosną. Trzeba je natomiast poddawać zabiegom pielęgnacyjnym i regeneracyjnym, aby na długo zachowały swój efektowny wygląd.

Dobrze dobrana peruka naturalna jest niewidoczna dla osób postronnych. Wygląda naturalnie, a osoba, która ją nosi, zapomina, że ma ją na głowie. System jest umieszczany na głowie na stałe, a więc nie ma potrzeby, aby go ściągać na noc, do kąpieli czy uprawiania sportu. Dobrze się trzyma, a jednocześnie pozwala skórze oddychać i spokojnie odrastać pierwszym włosom. Można czuć się w niej zupełnie swobodnie bez strachu, że za chwilę ktoś coś zauważy.

O i ile łysienie jest akceptowane przez wielu mężczyzn, to jeśli tracą włosy kobiety i dzieci, konieczne jest szybkie znalezienie odpowiedniej peruki, która zapewni komfort i poprawę samopoczucia i pozwoli uwolnić się od kompleksów. Na szczęście rynek peruk jest coraz szerszy i bogatszy. Można znaleźć wiele firm specjalizujących się w nowoczesnych perukach z naturalnych włosów dla każdego. Kobieta może zamówić sobie perukę odwzorowującą jej naturalną fryzurę, mężczyzna – tupet, który zagęści włosy na głowie, a dziecko – fryzurę, o której zawsze marzyło.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Peruki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.